2007
Regionalkåring 2007  
           
  kat. hestens navn født oprangering  
  nr.      efter helhedskarakter  
           
Sjælland, Ågerupgård, den 11. juli    
           
Hopper, 3 år  
  2 Chili Vårby 09.04.  bedste fløj     9 FJ 10534
  1 Johanne Vårby 08.04. 9 FJ 10535
  8 Mosegårdens Bine 28.05. 8 FJ 10536
  6 Lærke Enghaven 15.05. 8 FJ 10537
  4 Veronika Fjordlyst 26.04. 8 FJ 10538
  7 Tulstruplunds Dana 20.05. 7 FJ 10539
  5 Jasmin 27.04. 7 FJ 10540
afm. 3 Romeo's Elke 22.04.    
           
Hopper, 4 år  
  11 Fie Stanstorp 26.04. 8 FJ 10541
  15 Fea Strødam 07.06. 8 FJ 10458
  14 Sif Bindebjerg 19.05. 7 FJ 10542
  9 Ingegårds Bella 14.04. 7 FJ 10457
  16 Stella Godthaab 17.06. 6 FJ 10543
  13 Daisy Følsbjerg 06.05. 6 FJ 10544
  12 Sussi Godthaab 28.04. 6 FJ 10545
  10 Ingegård's Bea 22.04. 6 FJ 10546
  17 Dina 29.06. 5 FJN 07001
           
Hopper, 5 år og ældre  
  26 Lille Lindholt Sesigle 1998-07.06. 8 FJ 10547
  20 Aminah Fjordkilde 2001-15.04. 8 FJ 10548
  21 Fly Lundgård 2000-27.05. 7 FJ 10549
  18 Petra Vårby 2002-23.04. 7 FJ 10550
  24 Theodora 1999-12.05. 7 FJ 10470
  22 Anna Godthaab 2000-29.05. 7 FJ 10289
  28 Jasmin 1997-21.05. 7 FJ 10551
  30 Sindi Græsmarken 1989-02.06. 7 FJ 8789
  27 Frida Vinstrup 1997-22.04. 6 FJ 10552
  29 Højbjerg Kamilla 1994-26.06. 6 FJN 98009
  19 Birkegårdens Dot 2002-12.05. 5 FJ 10553
halt 23 Ryttergårdens Musse 2000-09.06.    
afm. 25 Rie Godthaab 1999-14.05.    
           
Vallakker, 4 år  
  32 Amadeus 2003-23.04. 8 FJV 07001
  31 Hesselbergs Helios 2003-07.03. 7 FJV 07002
           
Vallakker, 5 år og ældre  
  33 Hagbard Skellerød 2002-22.05. 8 FJV 07003
  34 Elvis 1999-14.02. 7 FJVN 07004
  35 Dalton 1999-27.05. 7 FJVN 07005
  36 Napoleon 1998-03.05. 5 ????? - kåret
          med forbehold
           
Afkomsvurdering, hoppe  
120- 125 Fleurette FJ 9115 sølvmedalje  
           
           
Fyn og sydlige halvdel af Jylland, Vejen Rideklub, den 12. juli   
           
Hopper, 3 år  
  39 Vicki Fjordlyst 20.04. 9 FJ 10554
  40 Dafne Tidselbjerg 24.04. 9 FJ 10555
  51 Melissa Fuglsang 15.06. 8 FJ 10556
  38 Vendy Fjordlyst 17.04. 8 FJ 10557
  52 Kastanielystens Celine 06.07. 8 FJ 10558
  48 Lilholt Lise 28.05. 7 FJ 10559
  43 Aja Kvistgård 19.05. 7 FJ 10560
  46 Lærkegaardens Ballerina 23.05. 7 FJ 10561
  47 Fauna 28.05. 6 FJN 07002
  44 Birkens Lykke 21.05. 6 FJ 10562
  45 Lærkegaardens Baronesse 21.05. 5 FJ 10563
  50 Birkens Blomme 04.06. 5 FJ 10564
afm. 37 Gurli 15.03.    
afm.  49 Grete 02.06.    
           
Hopper, 4 år  
  58 Kastanjegårdens Lærke 05.05. 9 FJ 10565
  57 Freya Birkevang 28.04. 8 FJ 10488
  59 Mandrups Isabella 08.05. 7 FJ 10566
  63 Ellegaards Tilde 07.06. 7 FJ 10567
  54 Vikkelsøe's Jubell 24.03. 7 FJ 10568
  60 Lynges Frille 13.05. 7 FJ 10569
  61 Gaia 14.05. 6 FJ 10570
  53 Stald Kiels Idyl 18.03. 6 FJ 10571
  55 Kiels Eau de Vie 29.03. 6 FJ 10572
  62 Freja Grønlund 23.05. 5 FJ 10573
           
Hopper, 5 år og ældre  
  64 Romeo's Celica 2002-08.03. 8 FJ 10419
  67 Baungårdens Fanny 2002-01.05. 8 FJ 10574
  74 Lonni Lærkedal 2001-15.07. 7 FJ 10575
  72 Fjordly's Bui 2001-28.05. 7 FJ 10576
  75 Stald Kiels Fe 2000-02.05. 7 FJ 10577
  65 Skovhøjgårds Freja 2002-08.04. 7 FJ 10578
  80 Lykke 1996-03.07. 7 FJ 10579
  71 Hopla Jakobsgaard 2002-07.06. 7 FJ 10580
  66 Bitten Uglkær 2002-14.04. 7 FJ 10581
  70 Maia 2002-02.06. 7 FJ 10582
  76 Sofie 2000-06.06. 6 FJ 10583
  81 Trine Midtgård 1992-26.03. 6 FJN 07003
  77 Fjordly's Amalie 1999-01.06. 5 FJ 10584
  69 Floritta 2002-29.05. 5 FJ 10585
  73 Sylvia 2001-28.05. 5 FJ 10586
  79 Ninna 1996-02.06. 5 FJN 07004
  68 Bojskovgaard's Amanda 2002-17.05. 5 FJN 07005
  78 Mødtkær's Bjarka 1998-06.06. 5 FJ 10587
           
Vallakker, 5 år og ældre  
  82 Logan Vinstrup 2001-14.04. 8 FJN 07006 eller 07007
  83 Tor 1999-06.06. 7 FJN 07007 eller 07008
           
Afkomsvurdering, hoppe  
125- 129 Tippe Halsnæs EFJ 9376 sølvmedalje  
           
           
Nordlige halvdel af Jylland, Finstrupgaard, den 13. juli   
           
Hopper, 3 år  
  90 Overgårds Thyra 25.05. 9 FJ 10588
  42 Dixi Tidselbjerg 30.04. 8 FJ 10589
  84 Landevejens Linea 30.03. 8 FJ 10590
  89 Samanta 23.05. 8 FJ 10591
  85 Fjordens Oline 14.04. 8 FJ 10592
  86 Josefine Halsnæs 20.04. 8 FJ 10593
  41 Diana Tidselbjerg 25.04. 8 FJ 10594
  91 Tea 25,05. 7 FJ 10595
  88 Landevejens Filippa 17.05. 7 FJ 10596
  92 Bolette Kaptain 28.05. 7 FJ 10597
  87 Fedet's Blanco 30.04. 6 FJ 10598
  95 Jeanett Lundgård 26.07. 6 FJ 10599
  94 Haugevejens Frida 08.06. 5 FJ 10600
  93 Legende Løvehjerte IT 06.06. 5 FJ 10601
           
Hopper, 4 år  
  109 Lykkemindes Syren 10.06.  8 FJ 10602
  108 Naja 05.06. 8 FJ 10603
  102 Glibings Fenja 13.05. 8 FJ 10514
  100 Birkens Morel 23.04. 8 FJ 10508
  106 Ebbensgaards Cillis 28.05. 8 FJ 10604
  56 Caddi Tidselbjerg 24.04. 7 FJ 10483
  97 Lykke Kyra 03.04. 7 FJ 10605
  98 Maritta 10.04. 7 FJ 10606
  107 Langsigens Laika 30.05. 7 FJ 10607
  110 Stald Kiels Illusion 01.07. 7 FJ 10608
  101 Isabella Hovborg 30.04. 7 FJ 10609
  103 Dinna Fjord 18.05. 6 FJ 10610
  104 Lindegaards Zarina 19.05. 6 FJ 10611
  99 Vesterhedens Laura-Karen 22.04. 5 FJ 10612
  96 Vinkelhagens Colo'nel 03.03. 5 FJ 10613
  105 Apholmens Freja 23.05. 5 FJ 10614
           
Hopper, 5 år og ældre   
  111 Hekla Hovborg 2002-09.05. 8 FJ 10615
  115 Levisens Luna 1999-11.05. 8 FJ 10616
  118 Ejerlykke's Kara 1996-18.07. 7 FJ 10617
  113 Levisens Orkid'e 2002-28.05. 7 FJ 10618
  114 Birkens Chili 2001-31.05. 7 FJ 10619
  112 Tecilla 2002-09.05. 6 FJ 10620
  117 Pipi Bakkely 1998-21.05. 6 FJ 10621
  116 Majken 1999-25.05. 6 FJ 10622
  119 Britta Østerkær 1993-14.05. 5 FJ 10623
           
15.07.2007        
Birgit