2005
Stævne i Hjordkær 2005 - resultater
 
 
Klasse 1: LC1 dressur.
Startnr.   Tid:    Rytter:                         Hest:                                                   Point/%:            Placering:
1
9.00
Kristina Asmussen
Eliza Fjordlyst
Udgår
 
2
9.07
Janni Stensig
Trinity
144/60
 
3
9.14
Britta Dalsgaard
Bianka Kongehøj
154/64,1
1
5
9.21
Sandra Pedersen
Prins
137/57
 
8
 
Anne Forsberg
Grethe
152/63,3
2
 
 
Klasse 2: LC3 dressur.
Startnr:    Tid:        Rytter:                              Hest:                                      Point/%:         Placering:
7
9.40
Maria Petersen
Olex Møllehøj
150/62,5
2
1
9.48
Kristina Asmussen
Eliza Fjordlyst
Udgår
 
3
9.56
Britta Dalsgaard
Bianka Kongehøj
148/61,6
 
8
10.04
Anne Forsberg
Grethe
143/59,5
 
9
10.12
Heidi Midtgaard
Casper Hedelund
157/52,9
 
10
10.20
Lene Petersen
Tor
161/67
1
2
10.28
Janni Stensig
Trintity
147/61,2
 
12
10.36
Stine Wirenfeldt Meyer
Mosegårdens Ask
144/62
3
6
10.44
Sanne Boysen
No Name Ras
116/48,3
 
 
 
Klasse 3: LB1 dressur.
Startnr.   Tid:        Rytter:                                   Hest:                                        Point/%:        Placering:
2
11.15
Janni Stensig
Trinity
163/58,3
 
12
11.23
Stine Wirenfeldt Meyer
Mosegårdens Ask
Udgår
 
6
11.31
Sanne Boysen
No Name Ras
164/58,5
 
14
11.39
Maria Thrane Andersen
Bartoldi
196/70
1
7
11.47
Maria Petersen
Olex Møllehøj
166/59,2
2
10
11.55
Lene Petersen
Tor
Udgår
 
 
 
 
Klasse 4: LB3 dressur.
 Startnr.     Tid:    Rytter:                                   Hest:                                         Point:            Placering:
6
12.50
Sanne Boysen
No Name Ras
178/55,6
 
7
12.58
Maria Petersen
Olex Møllehøj
190/59,3
 
14
13.06
Maria Thrane Andersen
Bartoldi
215/67,1
1
16
13.14
Jette Johansen
Odin Møllehøj
201/62,8
2
17
13.22
Laura N. Petersen
Manja Hedelund
164/51,2
 
 
 
Klasse 5: LA1 dressur åben klasse.
Startnr:    Tid:        Rytter:                                  Hest:                                        Point:            Placering:
16
13.30
Jette Johansen
Odin Møllehøj
179/61,7
 
17
13.38
Laura N. Petersen
Manja Hedelund
183/63,1
2
18
13.46
Helene Eriksen
Mastrups Chap
184/63,4
1
19
13.54
Linda Møller Iversen
Bakkevejens Emil
171/58,9
 
20
14.02
Maria Thrane Andersen
Borken fra Skårhaug
Udgår
 
 
 
Klasse 6: LA3 dressur åben klasse.
Startnr.:  Tid:          Rytter:                                 Hest:                                         Point/%:       Placering:
18
14.15
Helene Eriksen
Mastrups Chap
188/63,3
1
19
14.23
Linda Møller Iversen
Bakkevejens Emil
170/56,6
 
20
14.31
Maria Thrane Andersen
Borken fra Skårhaug
Udgår
 
 
 
Klasse 7: LD spring. Met. B1
Startnr:    Rytter:                                               Hest:                                       Fejl:               Placering:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
13
Rasmus Nørreby
Flicka
 
 
21
Marie Louise Graarup
Filur
 
 
10
Lene Petersen
Tor
 
 
12
Stine Wirenfeldt Meyer
Mosegårdens Ask
Udgår
 
16
Jette Johansen
Odin Møllehøj
 
 
18
Helene Eriksen
Mastrups Chap
 
3
22
David Jensen
Fenja
 
1
5
Sandra Pedersen
Prins
 
 
14
Maria Thrane Andersen
Bartoldi
Udgår
 
8
Anne Forsberg
Grethe
 
2
9
Heidi Midtgaard
Casper Hedelund
 
 
 
 
Klasse 8: LC spring. Met. B1
Startnr.    Rytter:                                               Hest:                                        Fejl:              Placering:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
13
Rasmus Nørreby
Flicka
 
1
23
Christina K. Hansen
Rita
 
 
21
Marie Louise Graarup
Filur
 
 
22
David Jensen
Fenja
 
 
19
Linda Møller Iversen
Bakkevejens Emil
 
3
20
Maria Thrane Andersen
Borken fra Skårhaug
Udgår
 
8
Anne Forsberg
Grethe
Udgår
 
9
Heidi Midtgaard
Casper Hedelund
 
 
24
Christina K. Hansen
Lisette
 
2
 
 
Klasse 9: LB spring. Met. B1
Startnr:     Rytter:                                              Hest:                                            Fejl:          Placering:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
24
Christina K. Hansen
Lisette
 
 
21
Marie Louise Graarup
Filur
 
 
13
Rasmus Nørreby
Flicka
 
1
22
David Jensen
Fenja
 
 
23
Christina K. Hansen
Rita
 
2